Fôr-giganten Nutreco investerer i landbasert lakseprosjekt i Nevada
West Coast Salmon planlegger å bygge et landbasert oppdrettsanlegg for laks i Nevada USA, med en produksjon av 50.000 tonn fisk. Selskapet vil på børs, og med seg på laget har de store aktører.
Nederlandsbasert Nutreco, en av verdens største produsenter av fiskefôr, har forent finansielle krefter med det tyske private investeringsfondet Bregal Partners, som er nøkkelinvestor i amerikanske selskaper som American Seafoods og Blue Harvest Fisheries, i sikringen av kapital til et stort landbasertprosjekt som etter planen skal bygges i Nevada, USA. Investeringssummen er ukjent.
Duoen har drevet med utvikling av RAS-prosjektet i over ett år nå, og sier at det å ha fått Nutreco og Bregal med som støttespillere er en viktig milepæl for prosjektet, særlig i disse koronatider.