Vedtakene ble banketenstemmig igjennom, uten debatt -- med unntak av spesielt én flittigmøtedeltaker som forsøkte å røske litt opp i forsamlingen.
Årsaken til samstemmighetenvar at det meste av debatten allerede var holdt, før konferansen begynte, i etlukket medlemsmøte onsdag formiddag.
Der sto sannsynligvis flereviktige og kontroversielle saker på dagsordenen:
Hvordan blir veien videre nånår Marine Harvest har meldt seg ut?
Vil Sjømat Norge nåargumentere sterkere for vekst i lakseproduksjonen -- siden Marine Harvest ikkeer der lenger for å holde igjen?
Vil Sjømat Norge nå gå mot åredusere markedsavgiften til Norges sjømatråd -- nå når organisasjonen ikkelenger trenger å ta hensyn til Marine Harvest som vil bruke markedsføringspengenepå seg selv og ikke på laks som produkt som sådan?
Det er på mange måterforståelig at havbruksselskapene vil diskutere fritt og friskt, i uforstyrret hemmelighet.Da